Karty Lenormand

Stránky určené pro výpisky poznatků o kartách LENORMAND.

26 KNIHA

Kniha

 

Katuska29kolarova

kdyby se vám chtělo něco napsat ke kartě KNIHA...

m.a.adelaide
No první věc je,
 že na některých kartách je kniha otevřená, jako by o to tajemství a o to, co ví, chtěla podělit ,
 na jiných je zavřená - jako by to tajemství chtěla držet v sobě.

 No a kniha - samozřejmě studium, škola , věda. atd.
 taky něco, co ještě nevím - teprve přijde , "musím nastudovat :-)) )
 taky jít něčemu na kloub, zabrat se do problému, do studia, nevidět neslyšet . možná i trošku přeneseně - vidět jenom tu svoji otázku , problém, pravdu - a k ostatnímu být slepý ,hluchý , zabedněný,
taky se mi vybaví bible a zákoník - něco, kde je to obecné jednoznačně zapsané , dané, o co se můžu opřít, vymezená kodifikovaná pravidla
 a taky unik od reality vzít si knížku a číst si a snít si a utéct do samoty a "knižního světa".
 Pro mě osobně potom knih a a ryby
 neznamená, jak byste se mohli mylně domnívat, vkladní knížku , ale varování, že po návštěve knihkupectví bych taky mohla jít domů pěšky , protože mi nezbude ani na tramvaj - ( a to bych si nekoupila žádný román, jenom pár odborných knížek.... )
tak
 zatím hezký večer
m.a.

 

spimajim
Mě na takový ty běžný věci (třeba v denních kartách) Kniha vychází nejčastěji jako jestli se o něčem bude mluvit, nebo se to bude nějak jinak "otevírat" - zkrátka jestli to bude na pořadu dne nebo ne. Většinou když je tam Kniha, tak ta věc je v tu dobu jakoby odložená "ad-akta". Už párkrát mi to vyšlo skoro doslova jako že se o něčem bude mlčet. U lidí se to projevuje i jako uzavřenost, mlčenlivost, nekomunikativnost, introvertnost.
Ve velké tabuli nebo větších komplexnějších výkladech mi vychází občas na něco, o čem ještě nevím, neznám to a tak. Jednou mi třeba vyšla na nemoc, o které v okamžiku výkladu ještě nebyly náznaky. A tak.
Ten význam "tajemství" co se píše v knížkách mi přijde trochu blbost, nebo je to takové zavádějící. Karty přeci tajemství právě že odhalují. Když jsem se snažila tuto kartu vykládat takto, většinou z toho vycházel pěkný blábol.

 

SnoopyR
To je slovo do pranice. Taky tvrdím, že tajemství je od toho, aby se odhalovalo. I když mám někdy na jazyku odpověď: "raději se neptejte."

slunecnice.elle
Mně v malých výkladech párkrát kniha vyšla, spíš to bylo v tom smyslu, že karty nechtěly říct více, byly tajemné jak hrad v Karpatech. I když jsem položila dotaz jinak, Kniha tam byla stejně. Jako by se člověk neměl ptát, nebyla ta pravá chvíle.


tentononc11
Já mám s interpretací KNIHY trochu problém, ale většinou v charakteristice osoby mluví o tom, že je někdo vzdělaný, sečtělý (zdravý selský rozum nebo bystré myšlení mi většinou symbolizuje ale LIŠKA).

Jinak mě v souvislosti s knihou napadlo i náboženství, ale o tom by spíš asi možná mluvil KŘÍŽ... Jak byste vy myslely, že bude ve výkladu označen třeba náboženský fanatik, nebo farář? Farář třeba KŘÍŽEM a VĚŽÍ? Má s tím někdo nějakou zkušenost?

m.a.adelaide
věž a kříž
nebo kříž a věž, cítím spíš jako kostel nebo klášter, ale taky jako " samotu osudem určenou nebo dobrovolně zvolenou (jako životní způsob)" , to ještě podle okolních karet a otázky
 a věž a kříž a zahrada - to cítím jak hřbitov,
 i když zase to nemusí být v úplně negativním - na hřbitově je klid a čas uspořádat si myšlenyky a taky tam trochu víc a zřetelněji cítím to , co je podstatné, .

takhle ty karty vnímám, ale je problém , jak ty karty , které spolu souvisí, najít třeba ve velké tabuli, když neleží vedle sebe nebo jak si je poskládat, když tahám tři denní karty
 ale to už s momentálně probíraným tématem nesouvisí.
 m.a.

 

22panda
Mě kniha značí poučení, ale už v pár výkladech vztahu tajnosti, neotevřenost, utajovaná milenka v manželském vztahu. Dost s knihou zápasím

  

 

 

 

 

 

 

 

Poslední komentáře
30.06.2009 17:06:57: Ahoj.ke knize mi také ve výkladu vyšlo,že tam není komunikace,nedostupnost-(byla zablokovaná Sim kar...
 
http://www.spimajim.nazory.eu/